Villamos
menetrend
megállók, időpontok
menetrend
megállók, időpontok
menetrend
megállók, időpontok
jegy-, és bérlet
értékesítés
Tájékoztatjuk Tisztelt Utasainkat, hogy 2023. október 21-én (szombat) üzemkezdettől tervezetten 2023. október 22-én (vasárnap) üzemzárásig a Madách utca – Vidra utca kereszteződésénél közműrekonstrukciós munkálatokat végeznek, mely munkálatok érintik a 8-as és 10-es trolibuszvonal közlekedését.
A fenti időszakban a Szegedi Közlekedési Kft. az érintett vonalakon a közösségi közlekedés fenntartását az alábbiakban részletezett közlekedési rend szerint tudja biztosítani.
8-as és 10-es trolibuszvonal közlekedési rendje:
A trolibuszok Makkosház/Tarján, Víztorony tér és Klinikák között módosított útvonalon közlekednek az alábbiak szerint. A járatok végállomási indulási időpontjai nem változnak.
8-as trolibuszvonal:
Klinikák végállomás irányban: Makkosház végállomástól a Tündér utca megállóhelyig eredeti útvonalon, majd jobbra Berlini krt. – Mars tér – balra Attila utca – jobbra Tisza Lajos krt., majd szintén eredeti útvonalon a Klinikák végállomásig.
Makkosház végállomás irányban: Klinikák végállomástól a Dugonics térig eredeti útvonalon, majd Tisza Lajos krt. – balra Mikszáth Kálmán utca – jobbra Mars tér – Berlini krt. – balra Csongrádi sgt. Gém utca megállóhelytől szintén eredeti útvonalon Makkosház végállomásig.
A járatok egyik végállomás irányába sem érintik a Szent István tér megállóhelyet és a Tisza Lajos krt. [Károlyi utca] megállóhelyet. Klinikák irányban nem érintik az Anna-kút [Kálvin tér] megállóhelyet, Makkosház irányban pedig az Anna-kút [Tisza Lajos krt.] megállóhelyet. A járatok a módosított útvonallal érintett valamennyi megállóhelyen megállnak.
10-es trolibuszvonal:
Klinikák végállomás irányban: Tarján, Víztorony tér végállomástól a Római krt. [Szilléri sgt.] megállóhelyig eredeti útvonalon, majd Római krt. – balra József Attila sgt. – Glattfelder Gyula tér – jobbra Tisza Lajos krt., majd Anna-kúttól szintén eredeti útvonalon a Klinikák végállomásig.
Tarján, Víztorony tér végállomás irányban: Klinikák végállomástól az Anna-kútig eredeti útvonalon, majd Tisza Lajos krt. – balra Glattfelder Gyula tér – József Attila sgt. – jobbra Római krt., majd a Gál u. megállóhelytől szintén eredeti útvonalon Tarján, Víztorony tér végállomásig.
A járatok egyik végállomás irányába sem érintik a Szent István tér megállóhelyet. Klinikák irányban nem érintik a Sándor utca megállóhelyet, a Bercsényi utca megállóhelyet, és az Anna-kút [Kálvin tér] megállóhelyet, Tarján, Víztorony tér irányban pedig a Berlini krt. megállóhelyet. A járatok a módosított útvonallal érintett valamennyi megállóhelyen megállnak.
A 8-as és 10-es trolibuszok módosított útvonala: